Невиждан по българските зали обрат и 4 точки със сирената донесоха мечтана победа за Спартак Плевен като гост на Левски в зала „Триадица“. Плевенчани триумфираха с 86:85 в среща от 24-ия кръг на НБЛ, а в герой на мача се превърна Семаджи Хейнс-Джоунс, който вкара тройка 2 секунди преди сирената и след това и фаул, за да донесе успеха на своите.

Плевенчани изоставаха през почти целия мач, но така и не позволиха но домакините си да се откъснат твърде много напред, за да успеят накрая да грабнат победата.

Николай Стоянов вкара 18 за успеха, Седариан Рейнс завърши с 16 и 10 борби. С 16 приключи и героят на мача Хейнс-Джоунс. Цветомир Чернокожев добави 12, 9 борби и 4 асистенции.

Алън Арнет вкара 19 за Левски, но и бе автор на фаула в края, който донесе успеха на гостите.  Джон Флорвиъс добави 18 и 11 борби, Николай Михайлов - 16 и Асен Великов - 14.

Този 24-и кръг се оказа най-драматичния до момента за сезона в НБЛ, след като с продължение бе решен изходът и на дербито на върха на класирането между Рилски спортист и Балкан.

В „Арена Самоков“ шампионите водеха през голяма част от времето, като авансът им достигна до 14 точки, но в края изгубиха със 76:77 след продължение.

Ботевградчани водеха до заключителните минути, когато чак две минути преди края Рилски успя да обърне. След размяна на кошове, Деян Карамфилов от линията за наказателен удар прати двубоя в продължение. Двата отбора се бориха със зъби и нокти в добавеното време, като в самия му край с два успешни наказателни удара Брандън Рандолф донесе успеха на домакините.

Това бе победа номер 21 за самоковци, които остават на върха само с една загуба до момента. Балкан е с 16-5 на второто място.

Александър Янев бе над всички за победителите с 24 точки (4 тройки). Чавдар Костов записа 17 точки и 6 борби, а 10 точки реализира Деян Карамфилов.

За гостите в този мач не играха Христо Захариев и Александър Гавалюгов, като дебют направиха новите попълнения Денг Адел и Пол Джаксън. Мануел Суарес се отчете с 21 точки и 9 борби за Балкан. Капитанът Димитър Димитров изигра страхотен мач и завърши с 19 точки, а с 16 се отличи Павлин Иванов. 10 асистенции направи Николаос Дипларос, като прибави и 6 точки към тях.

В следващия кръг Рилски спортист е домакин на Черноморец. Балкан пък приема ЦСКА.

ЦСКА победи като гост Шумен със 102:77 (27:18, 27:19, 26:23, 22:17) и продължиха победната си серия в НБЛ на пет поредни успеха.

Столичани поведоха с двуцифрена разлика още преди почивката и до края на мача само увеличаваха аванса си.

Нов силен мач изигра Таменанг Чо, който за 30 минути записа 25 точки, 12 борби и 4 асистенции. С 18 точки се включи Брендън Йънг, а с 13 точки и 9 борби завърши Зей Ноулс. Близо до "дабъл-дабъл" беше Алекс Симеонов - 10 точки и 9 борби . Драган Зекович се включи от пейката с 12 точки.

За Шумен се отличи Ишмаел Ел-Амин с 32 точки.

В следващия кръг ЦСКА гостува на шампиона Балкан, а Шумен ще пътува за Варна за мач с Черно море Тича.

Берое постигна победа срещу гостуващия Ямбол със 102:86 (19:22, 28:21, 32:23, 23:20). Старозагорци записаха 11-и успех в лигата за сезона, като имат в актива си и същия брой загуби. За Ямбол поражението е трето поред, като тимът вече има 15 загуби и 7 победи.

Келси Барлоу се отчете с 23 точки, 8 борби и 5 асистенции за победителите, 20 точки и 6 борби добави Александър Тодорович, а с 16 точки се включи Дариъс Хол.

За Ямбол Трей Сампсън завърши с 20 точки и 7 борби, а по 16 точки отбелязаха Иван Лилов, Доминик Кристиано и Георги Герганов.

В следващия  кръг  Берое гостува на Спартак Плевен, а Ямбол посреща Академик Пловдив.

Черноморец спечели пред своя публика в Бургас срещу Академик Пловдив с 94:70 (23:13, 19:13, 28:20, 24:24) и записа седми пореден успех. Черноморец вече е с актив 13-9. Пловдивчани пък претърпяха седмо поредно поражение и до момента са с 6-16.

За домакините се отличи Берк Мехмед с 24 точки, 16 точки и 7 борби добави Джордан Тъкър, а с 15 точки и 17 асистенции приключи Мунис Туту.

За Академик 12 точки и 5 борби записа Евгени Хаджирусев, а 11 точки вкара Джейлън Минет.

В следващия кръг в сряда Черноморец гостува на лидера Рилски спортист, а Академик - на Ямбол.