Никола Йокич записа 25-ия си трипъл-дабъл за сезона и помогна на Денвър Нъгетс да победи Атланта Хоукс с убедителното 142:110 в мач от НБА.

Сърбинът завърши с 19 точки, 14 борби и 11 асистенции, а Кентавиъс Колдуел-Поуп бе най-резултатен в мача с 24 точки. Клинт Капела се отличи за Атланта с 19 точки и 12 борби.

За Нъгетс това беше трета победа в последните четири мача. По този начин „буците“ оглавиха еднолично класирането в Северозападната Дивизия с баланс от 54 победи и 24 загуби.

Лос Анджелис Лейкърс измести Сакраменто от третото място в Тихоокеанската Дивизия след победа над Кливланд Кавалиърс със 116:97.

ДиАнджело Ръсел бе най-резултатен с 28 точки, а ЛеБрон Джеймс завърши с 24 точки и 12 асистенции за Лейкърс. Дариус Гарланд бе водещ реализатор за Кливланд с 26 точки.

Филаделфия 76-ърс записа четвърта поредна победа след успех със 116:96 срещу Мемфис Гризлис.

Джоел Ембийд бе най-полезен за Филаделфия с 30 точки и 12 борби, като вкара девет точки в последните две минути на първото полувреме. Скоти Пипън-джуниър завърши с рекордните в кариерата си 24 точки за Гризлис.