Лукойл Академик победи "Левски" за втори път през сезона в дербито на баскетболното първенство. „Студентите” бяха домакини, а преди мача Тодор Стойков официално се раздели с феновете и номерът му (№15) бе изваден от употреба. Лукойл Академик спечели с 80:77 в интересен мач с много обрати. На полувремето "Левски" водеше с 41:40. Играта продължи кош за кошпи след почивката, но след страхотна серия от 9-0 в средата на третата част "Левски" поведе с 58-49. След няколко добри защити обаче Лукойл се върна, намалявайки разликата на 3 точки за 58-61. След страхотна игра на Божидар Аврамов в началото на последните 10 минути, Лукойл обърна резултата и въпреки че разликата остана минимална до края, тимът не я изгуби и си тръгна с успех.

Божидар Аврамов имаше голям принос за победителите, вкарвайки 19 точки (4 тройки), добави 5 борби и 4 асистенции. Кристофър Дън добави 16 точки и 5 асистенции, а 15 вкара Юре Лалич. За "Левски" Лайънъл Чалмърс завърши с 23 точки, 16 вкара Майк Уилкинсън, а с 14 се отчете Павел Иванов.