Българският баскетболен национал Александър Везенков и съотборнииците му в Олимпиакос записаха пета победа за сезона в Евролигата. Избраниците на треньора Йоргос Барцокас надвиха драматично Фенербахче с 67:65 (19:14, 26:20, 10:19, 12:12) в мач от седмия кръг на турнира на богатите.

Гардът на Олимпиакос Костас Слукас се превърна в герой, като наказа бившия си отбор с победния кош две секунди преди края. Той беше най-резултатен за гръцкия гранд с 14 точки и 5 асистенции, докато още трима играчи вкараха по 10 точки - Тайлър Дорси, Янулис Ларенцакис и Мустафа Фал.

Везенков отново се представи на ниво. Българинът приключи двубоя със 7 точки и 5 борби за 33 минути игра.

Олимпиакос е на четвъртото място във временното класиране с баланс от 5 победи и 2 загуби, докато Фенербахче е девети (2 успеха и 5 поражения).