Световният шампион САЩ постигна четвърта поредна победа на световното първенство по баскетбол. Този път възпитаниците на Майк Кшижевски надиграха Доминиканската Република със 106:71 и по този начин си гарантираха място в осминафиналната фаза на Мондиал 2014. Доминиканският отбор бе без най-добрия си играч Франсиско Гарсия, който се контузи. Първата част завърши малко изненадващо, само с три точки аванс за САЩ - 25:22. Американците поведоха с двуцифрена разлика за първи път в мача - 40:29 след кош на Фарийд след малко повече от четири минути игра. Щатите окончателно решиха крайния изход в края на третата част. При резултат 64:48 те направиха убийствена серия от 17-4, за да поведат с 81:52 след 30 минути. Кенет Фарийд отново бе най-резултатен с 16 точки, а ДеМаркъс Казънс добави 13. Антъни Дейвис също бе на ниво с 10 точки, 7 борби и 5 чадъра. Виктор Лис бе най-резултатен за Доминикана с 15 точки.