Баскетболният отбор на Берое Стара Загора допусна трета загуба в Балканската лига за мъже. Тимът отстъпи при домакинството си на Апоел Беер Шева (Израел) със 77:84 (17:25, 23:20, 25:17, 12:22).

Възпитаниците на Бойко Миленков са на четвърто място в класирането с три победи и три поражения, а Апоел е лидер с баланс 6-1.

Робърт Георгиев и Дарин Иванов пропуснаха двубоя за домакините по медицински причини.

Гостите поведоха с 25:15 в края на първата четвърт, но в началото на втората старозагорци изравниха 25:25. С тройка на Михаил Комбаков Берое взе аванс от 40:32, след което израелците направиха серия от 13:0 и на полувремето имаха преднина от 45:40.

Домакините бяха догонващи в резултата почти през цялата трета част, но в 29-а минута успяха да изравнят 60:60, а преди финалните 10 минути имаха аванс от 65:62.

В последната част се игра равностойно и 2:38 минути преди сирената отново имаше равенство - 77:77. До края израелският тим вкара 7 безответни точки и стигна до крайната победа.

Александър Тодорович вкара 21 точки за Берое, новото попълнение Келси Барлоу добави 15 точки и 7 борби. Михаил Комбаков и Дариъс Хол отбелязаха по 12 точки.

Дейвид Ефияни беше най-резултатен за Апоел Беер Шева с 23 точки, Егор Кулечов се отчете с 13 точки и 9 борби.

На 26 януари Апоел Беер Шева ще гостува в София на Левски в поредния мач от Балканската баскетболна лига, а на 28 февруари Берое ще излезе срещу Пея (Косово).