Световният номер едно в тениса Новак Джокович изненада баскетболистите на ЛА Лейкърс преди мача с Атланта. Сърбинът влезе в съблекалнята и поговори с част от играчите, които след това надвиха трудно с 99:98 съперника. Кобе Браянт вкара 11 от 34-те си точки в последната част и реализира 9 секунди преди сирената. За пръв път от два месеца Езерняците стигнаха 50% успеваемост в лигата и са с актив 30 победи и 30 загуби. Победата дойде по инфарктен начин, въпреки че Лейкърс водеше с 16 точки в момент от мача. Стив Блейк пресече пас на Джош Смит в последната секунда, за да лиши Атланта от възможност за последната атака. Стив Неш завърши с 15 точки и 10 асистенции, а Дуайт Хауърд добави 11 точки и 15 борби. Това е 13-и успех от 18 мача за Лейкърс. Ал Хорфорд вкара 24 точки за Атланта, Смит добави 19 точки, а Девин Харис – 16 точки./БЛИЦ