Далас надделя над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 109:102 след продължение в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Звездата на домакините Дирк Новицки беше в основата на успеха с рекордните си за сезона 33 точки, 8 от които в допълнителното време.

Германецът се изкачи на 17-о място във вечната ранглиста на най-добрите реализатори в НБА, след като с кош 8:52 минути преди края на първата четвърт изпревари Патрик Юинг. Следващият в листа пред Новицки вече е Джери Уест (25192 точки).

Ню Йорк Никс записа пета поредна победа и общо 43-та от началото на сезона, надигравайки Бостън Селтикс като гост в "ТД Гардън" със 100:85. Дуото Кармело Ентъни - Джей Ар Смит избухна с общо 61 точки при успеха на "бричовете", които нанесоха пето поредно поражение на "келтите".