Първа победа в официален мач записа новосъздаденият Черноморец 2014. В мач от втория кръг на "А" група черноморци надвиха Шумен като гости с резултат 93-72. Те бяха категорични през последните 13 минути на срещата, а през последната част натрупаха сериозна разлика, пише BGBasket.com. До момента Черноморец 2014 е с победа и загуба, а Шумен – с две поражения. В следващия кръг бургазлии посрещат Видабаскет, а шуменци гостуват на Рилски спортист -2 в Самоков. Филип Самойлович бе близо до трипъл дабъл – 26 точки, 9 борби и 8 отнети топки. Евгени Иванов добави 17 точки за победителите, а Крум Дойчинов – 15 и 7 борби. За Шумен Янко Янков вкара 18 точки и добави 7 асистенции и 6 борби за домакините, а с 16 точки и 7 борби се отчете Георги Денчев.