ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Сакраменто Кингс и Александър Везенков продължават изключително успешното си представяне в НБА. „Кралете“ записаха шеста поредна победа в редовния сезон, след като се наложиха със 129:113 като гост на Далас Маверикс.

Везенков традиционно започна мача като резерва и се включи от пейката. 28-годишният българин изигра общо 13:07 минути, в които се отличи със седем точки, една борба, една асистенция и един чадър. По-голямата част от престоя си на терена Саша записа през второто полувреме, докато през първата половина от мача беше използван за около четири минути.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Домантас Сабонис завърши с дабъл-дабъл за победата на Сакраменто – 32 точки и 13 борби. Диарън Фокс добави 30 точки, а Кийгън Мъри наниза 17. Лука Дончич направи дабъл-дабъл за Далас. Словенецът вкара 25 точки и спечели 10 борби. Кайри Ървинг завърши с 23 точки за Маверикс.

С тази победа Сакраменто Кингс излезе на четвърто място в Западната Конференция на НБА, изпреварвайки именно Далас в класирането. „Кралете“ са лидер в своята Тихоокеанска дивизия, където са пред Лос Анджелис Лейкърс, Финикс Сънс, Голдън Стейт Уориърс и Лос Анджелис Клипърс. На Александър Везенков и съотборниците му предстоят две поредни гостувания на Ню Орлийнс Пеликанс. Първият мач е на 21 ноември (вторник) от 3:00 часа българско време. Втората среща е два дни по-късно.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!