Фенербахче загуби от тима от НБА Оклахома Сити Тъндър с 82:92 в демонстративен мач, игран в Истанбул. Срещата бе част от подготовката и на двата тима за новия сезон.

Воденият от легендата Желко Обрадович турски тим поведе с 20:10 в средата на първата четвърт, а в средата на втората имаше преднина от с 37:28. След това обаче „гръмотевиците” взеха инициативата и обърнаха нещата в своя полза.Така „фенерите” губеха с 42:48 на почивката.

В третата част домакините се приближиха до 61:63 след тройка на Боян Богданович, но след това отново американците бяха по-добри. Преди последната част Фенербахче губеше със 65:75 и тази разлика от 10 точки се запази до края и на последната четвърт.

Звездата на Оклахома Кевин Дюрант завърши с 24 точки и 8 борби, Серж Ибака добави 15 точки, а Реджи Джаксън се отчете с 9 пункта и 5 асистенции.

За домакините Богданович вкара 19 точки, а Бо Маккалеб добави 13 пункта.