Портланд ТрейлБлейзърс постигна драматична победа със 106:104 срещу Далас Маверикс в мач от НБА, игран тази нощ. Успехът на "Пионерите" дойде след изригване на ЛаМаркъс Олдридж в последните секунди.

Портланд изоставаше с 21 точки в третата част, но направи страхотен финал и спечели. При 2.18 минути до края гостите водеха със 7 точки, но серия от 7:0 за домакините изравни резултата. След това Дирк Новицки отговори с тройка, а при оставащи 4.9 Олдридж също вкара от линията за три точки. Така резултатът бе изравнен, а 1.5 секунди преди края бе свирено нарушение в нападение на О Джей Мейо. В това време Олдридж получи пас от аута, обърна се и вкара победния кош.

По този начин Тери Стотс успя да вземе успех над Рик Карлайл, на когото бе помощник в Далас до миналия сезон.

Олдридж завърши срещата с 29 точки. а Джей Джей Хиксън се отчете с 26. За гостите Дирк Новицки вкара 26 точки.