Европейският клубен шампион по баскетбол Олимпиакос защити титлата си в Евролигата, след като срази Реал (Мадрид) със 100:88 на финала в Лондон. За втори пореден сезон гръцкият тим прави обрат в мача за трофея, след като навакса изоставане от 17 точки, вкарвайки 39 точки в заключителната четвърт.

Съперниците си размениха по една част и на почивката Реал имаше преднина от 4 точки. След равностойна трета част пък резултатът бе 61:61 и всички се реши в заключителните 10 минути. В тях гръцкият тим бе по-добър и напълно заслужено триумфира като победител. Така титлата заминава за Гърция за трета поредна година, след като през 2011 година шампион бе Панатинайкос.

С основен принос за успеха на Олимпиакос бе Василис Спанулис, реализирал 22 точки. Ейси Лоу добави 20 пункта и записа 5 асистенции. За Реал (Мадрид) Руди Фернандес вкара 21 точки, а Серхио Родригес добави 17 пункта, които обаче бяха крайно недостатъчни за спечелване на титлата.