Олимпиакос победи Анадолу Ефес с 87:72 в първи мач от четвъртфиналния плейоф в баскетболната Евролига. Серията се играе до три успеха от пет двубоя, а втората среща е отново в Атина на 21 април.

Двубоят се игра пред 11 039 фенове, които помогнаха за убедителната победа. Вангелис Манцарис бе най-резултатен за Олимпиакос с 14точки, Ерик Грийн добави 13, а Принтезис и Милутинов останаха с по 11. Принтезис оформи дабъл-дабъл и с 11 борби. Легендата Василис Спанулис остана с 10 точки. Тайлър Хънекът от Анадолу Ефес също постигна дабъл-дабъл - 17 точки и 10 борби.

На полувремето Олимпиакос водеше с 42:31 и увеличи преднината си след края на третата част – 67:50. Едва в последната четвърт домакините намалиха оборотите и позволиха гостите да я спечелят с 22:20. В крайна сметка гърците стигнаха без проблеми до крайния успех.