Олимпиакос победи катогост Панатинайкос в гръцкото дерби от баскетболната Евролига. Срещата се игра в Атина и завърши при резултат 79:77 в полза на гостите.

Двубоя бе изключително равностоен, като двата тима си размениха по една силна четвърт, а другите две бяха много близки като резултат.
След 23:23 в първите 10 минути, Олимпиакос взе инициативата и натрупа аванс от 8 точки преди почивката. След нея обаче на ход бяха домакините, който влязоха в последната четвърт с преднина от 2 точки.

В последната решителна част домакините от Панатинайкос показаха много лоша успеваемост в подкошието и вкараха само един свои опит от полето. От това се възползва Олимпиакос и успя да стигне до успеха със 79:77.

За гостите най-резултатен бе Василис Спанулис с 22 точки, а 16 добави Йоргос Принтезис. За Панатинайкос по 14 точки реализираха Крис Сингълтон и Кей Си Ривърс.