Олимпиакос записа убедителна победа над Монтепаски в третия мач от четвъртфиналната серия на Евролигата. Домакините спечелиха със 75:55 и поведоха с 2:1 победи в серията. Мач номер четири отново е в Гърция, на 30-и март (петък), а Перо Антич и компания ще имат удобна възможност да затворят серията и да се класират за Файнъл 4. Сред четирите най-добри отбора вече е Барселона, който отстрани Уникс (Казан). Кайл Хайнс бе най-резултатен за Олимпиакос с 15 точки, като добави и 9 борби. Константинос Слукас вкара 11, а Ейси Лоу – 10. За Монтепаски Бо МакКейлъб вкара 15 точки, а с 12 плюс 5 борби се отчете Дейвид Андерсън.

В друг четвъртфинал Билбао Баскет победи ЦСКА Москва с 94:81 в първия си домакински мач от четвъртфиналната серия и начин намали резултата на 1:2 победи. Следващият мач също ще бъде в Испания на 30-и март (петък). Костас Валисиадис изигра много силен мач за победителите и завърши с 20 точки и 6 борби. Марко Банич наниза 18 от пейката, а с 13 плюс 8 асистенции се отчете Арън Джаксън. За ЦСКА Ненад Кръстич наниза 22 точки, а 16 плюс 6 борби добави Андрей Кириленко./БЛИЦ