Още два отбора успяха да се класират за Топ 16 на Евролигата след изиграването на петъчните мачове в турнира. АЛБА Берлин си гарантира четвъртото място в Група „В“, а Лаборал Куча се пребори за едно от двете останали места в Група „D“.

Джамел Маклийн направи силен мач за победата на АЛБА Берлин със 71:65 над Лимож като гост. Успехът беше достатъчен на германския тим да си гарантира четвъртото място в Група „В“. Войдан Стояновски вкара две решителни тройки, за да удържи опитите на Лимож да измъкне победата в своя полза. Маклийн завърши мача с 18 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Лаборал Куча също се класира за следващата фаза. Това стана факт след победата с 93:89 над Валенсия Баскет. Така баският тим си гарантира едно от първите четири места в групата, докато валенсианците загубиха и математически шансове за прогрес напред. Фабиан Косуер вкара 21 точки за успеха на Лаборал Куча, а Токо Шенгелия добави 15.