Женският баскетболен Монтана 2003 записа осма поредна победа в държавното първенство. Воденият от Стефан Михайлов тим надви Септември в софийската зала "Румен Пейчев" с 96:69. Хасково 2012 е лидер в шампионата с 11 победи и 1 загуба, Монтана е еднолично на второ място вече с 10 успеха и три поражения.

Треньорът на монтанки даде почивка на Даниела Петева и Шарел Алън. На полувремето резултатът бе 64:35. Любопитно е, че второто полувреме бе за Септември (34:32).

Габриела Николова изигра силен мач за победителките, завършвайки с 31 точки и 5 борби. 17 плюс 5 добави Анна Соколан, а с 14 се включи Борислава Христова. За Септември Ивона Илиева реализира 17 точки, а с 11 се отчете Александра Петрова.