Лукойл Академик стана шампион за осми пореден път. “Студентите” печелят баскетболната титла неизменно от 2003 година насам. В четвъртия мач Лукойл победи Левски с 89:71 и спечели серията с 3:1 успеха.

Първата протече равностойно, с лек превес на гостите, които я спечелиха с 22:16. Срещата на практика бе решена през втората част. Играчите на Лукойл и бележеха често и поведоха с 54:31.

След почивката Левски намали разликата на 15 точки. Лукойл обаче вдигна оборотите и след третата част водеше с 75:52. В последните десет минути двата отбора снижиха темпото и срещата завърши при 89:71.

Перо Антич завърши с дабъл дабъл - 19 точки и 14 борби. Бранко Миркович и Славко Стефанович добавиха по 15 точки, а Тодор Стойков отбеляза 10. За домакините Арън Харпър завърши с 21 точки. Стефан Георгиев вкара12 точки./БЛИЦ