Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 18 г. победи за втори път връстниците си от Румъния в приятелски мач. След вчерашната категорична победа на националите ни, днес в Търговище те се наложиха с крайното 90:70. Следващите контроли на отбора са срещу Македония в Благоевград, съобщи Bgbasket.com.

От първите минути българите бяха по-силни и излязоха напред в резултата. След една част те водеха с 10 точки, а до почивката я удвоиха за 50:30. Стабилната разлика се запази през цялата продължителност на второто полувреме и отборът ни стигна до победата.

Отново най-резултатен за нашите бе Александър Везенков, който вкара 18 точки за само 12 минути на терена. Александър Илиев се отчете с 15 точки, а 12 и 7 борби добави Евгени Хаджирусев.