Барселона с Александър Везенков в състава си загуби от Панатинайкос с 86:93 в мач от група С на Евролигата. Каталунците вече си бяха осигурили място в Топ 16, така че двубоят не беше от важно значение за тях. Решителна за изхода от срещата се оказа втората четвърт, която беше спечелена от домакините.

Везенков игра 9 минути, записа 3 точки и 2 борби. Алехандро Абринес беше най-резултатен за гостите с 21 точки. От „детелините” се отличи Мирослав Радулица, който реализира 25 точки, а Димитрис Диамантидис добави 20.

Испанският гранд е на първо място във временното класиране с 14 точки, колкото има и руският Локомотив Кубан. В следващия, предпоследен кръг от първия етап на турнира, Барселона посреща литовския Жалгирис, а ПАО е домакин на Стелмет Жельона Гура.