Панатинайкос победи Реал Мадрид с 82:80 в пореден двубой от баскетболната Евролига. Двубоят се игра пред почти 19 хиляди зрители в Атина.

Най-резултатен за ПАО бе Кей Си Ривърс с 20 точки, Джеймс Гист добави 15 точки и 7 борби, а Ник Калатес финишира с 12 точки и 8 асистенции. За Реал Лука Дончич наниза 19 точки.

На полувремето Реал Мадрид водеше с 54:40, а в третата четвърт домакините стопиха изоставането си на само 5 точки - 64:69. Едва четири минути преди края Панатинайкос поведе при 75:73. Драмата бе пълна до последните секунди. 17 секунди преди сирената Лука Дончич изравни след два точно изпълнени наказателни удара - 80:80. Успехът за домакините дойде след точно изпълнени фаулове на Гист. Гостите имаха последна атака, но Трей Томпкинс не успя в стрелбата за три точки.