Панатинайкос победи големия си съперник Олимпиакос с 81:78 и спечели Купата на Гърция. Двубоят започна с 55-минутно закъснение, след като феновете на двата тима бяха изведени ог залата заради създадени безредици.

Американският център на Олимпиакос Кайл Хайнс беше ударен от хвърлена към терена факла по време на загрявката. Баскетболистът не пострада и учасва в мача.

“Детелините”, които преди шест дни загубиха от “червено-белите” в първенството, спечелиха трофея за 14-и път след силни изяви на звездата си Димитрис Диамантидис и на хърватския гард Роко Укич.

Панатинайкос водеше с 26:17 в 13-ата минута, когато реферите прекъснаха мача, тъй като феновете на двата тима се замеряха с факли и откъртени седалки. Двете агитки дори нахлуха на терена.

След повече от половинчасово прекъсване мачът беше подновен, след като властите успяха да изведат всички зрители от залата. Двубоят се доигра пред представителите на гръцката баскетболна федерация, клубните шефове, журналистите и охраната.