Торонто Раптърс се наложи със 104:100 над Финикс Сънс, което беше пета поредна победа за единствения канадски тим в НБА.

Йонас Валанчунас вкара рекордните си за сезона 27 точки и спечели 11 борби за успеха на тима си. Торонто водеше със 17 точки в началото на четвъртата част, но три минути преди края „слънцата“ излязоха напред с една точка след две точни стрелби на Ерик Бледсоу от линията за наказателен удар.

Раптърс отново излезе напред след кошове на Демар Дероузън и Кайл Лаури, а Финикс не успя да стигне до успеха, въпреки че до края на мача още два пъти изравняваше резултата.

Кливланд Кавалиърс се наложи над Орландо Меджик със 106:74 и сложи край на серията си от четири поредни загуби. Леброн Джеймс вкара 29 точки за успеха и направи 11 асистенции. Андерсон Варежао добави 14, а Кевин Лав завърши с 12 точки.