Баскетболистите на ЦСКА спечелиха първия си мач от новия сезон в НБЛ, надигравайки Ямбол с 80:62 (19:19, 18:16, 25:10, 18:17).

Победата не дойде лесно, след като гостите изиграха много силно първо полувреме и показаха страхотна ефективност. Все пак възпитаниците на Росен Барчовски взеха две точки аванс до почивката.

След паузата Маркъс Хамънд вдигна оборотите, вкара 7 безответни точки, а съвсем скоро разликата стана двуцифрена. До края гостите от Ямбол нямаха аргументи за обрат, преднината на ЦСКА дори премина границата от 20 точки, за да се стигно до крайното 80:62.

Oфициален дебют за "aрмейците" направиха Маркъс Хамънд, миналият през Голдън Стейт Уориърс Кейлъб Уесън, Александър Радукич, Георги Боянов и Иван Спиров.

Най-ефективен с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби беше Кейлъб Уесън. Гардът Маркъс Хамънд също изнесе силен мач след 17 точки, 5 асистенции и 3 откраднати топки.

С двуцифрен точков актив още са Радукич, Боянов и Петков по 13.

Първи кош в НБЛ записа роденият през 2008 година дебютант Боян Кьосев. Иван Димитров (роден 2006 г.) също записа първи минути сред професионалистите.

В друга среща от първия кръг Рилски спортист победи новака Миньор 2015 с 95:49 като домакин в „Арена Самоков“. Официален дебют начело на самоковци направи новият сръбски старши треньор на тима Младен Манойлович.

Най-резултатен за Рилски спортист бе Джоузеф Лоусън с 18 точки и 6 борби, а 19-годишният Христо Бъчков добави 16 точки и 4 борби. Александър Янев завърши с 13 точки, 5 борби и 3 асистенции. В срещата не се включи Чавдар Костов, който се възстановява от травма.

За отбора от Перник се отличи Лъчезар Тошков с 11 точки, а 9 отбеляза Данило Аранатинович.

В следващия кръг на 14 октомври ЦСКА ще гостува на Академик (Пловдив), а Ямбол ще посрещне Черно море Тича. Миньор 2015 ще бъде гост на Спартак (Плевен) на 15 октомври, а ден по-късно Рилски спортист ще гостува на Черноморец.