Домакинът на турнира "Петър Майсторов" Ямбол постигна трудна победа срещу Черноморец в откриващия мач. Двата отбора изиграха истинско дерби, а изходът от него се реши в последната минута. В крайна сметка Ямбол се наложиха с 80:76 след обрат в последната четвърт. Днес домакините почиват, а Черноморец ще изиграе втория си мач от турнира срещу Евроинс Черно море от 18:00 часа.

Силен мач за победителите изигра Мартин Дурчев, който наниза цели 29 точки. Станислав Говедаров също беше много силен със 17 точки, 6 борби и 5 асистенции. С 10 точки и 8 борби пък се отчете Илия Цветкович.

За Черноморец звездата Прийст Лодърдейл беше неудържим под коша и завърши с дабъл дабъл от 27 точки и 18 борби, 7 от които в нападение. Христо Захариев добави 20 точки и 4 борби, но усилията на бургазлии не стигнаха за победа. /БЛИЦ