Лукойл Академик загуби гостуването си на Енисей Красноярск във втората фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. Българският шампион падна със 71:92 в мач от група „Р”. Това е първо поражение за тима воден от Тони Дечев в тази фаза на надпреварата. Лукойл Академик вече е с една победа (над Бенфика) и с една загуба (от Енисей) в групата. В другия двубой днес играят Бенфика и Гронинген.

На полувремето Енисей водеше с 45:37. В третата четвърт Лукойл Академик спечели с 21:19 и намали изоставането си. Последната четвърт обаче бе катастрофа за българите и Енисей спечели с 28:13 за крайното 92:71.

Шестима баскетболисти на руския отбор минаха границата от 10 точки. Най-резултатен бе Владимир Пичкуров с 16 точки. За Лукойл Академик петима завършиха с двуцифрен точков актив – по 15 отбелязаха Христо Захариев и Дани Гибсън. Тони Дечев използва само осем състезатели.

Лукойл Академик изостана сериозно в стрелбата от зоната за две точки – 38,3% (18 успешни от 47 опита). Енисей регистрира 61,9% (26 от 42). Домакините овладяха 50 борби срещу 28 за гостите от България! Енисей отчете 20 асистенции срещу само 9 за Лукойл Академик.