В полуфинала отборът на Пини победи Галил Гилбоа със 72:70 точки и ще срещне в мача за титлата в четвъртък Макаби Хайфа.

През целия мач Макаби Тел Авив поддържаше преднина от около 7 точки пред Галил Галбоа, като в последната четвърт резултатът бе 58:52. Неочаквано се стигна до обрат и Галил поведе 4 минути преди края при 67:68. Мачът се завърза при 70:70 и оставащи по-малко от 2 минути до края.

В крайна сметка Лиор Елиаху вкара кош за Макаби Тел Авив, а Галил не успя да вкара повече и така победата отиде при домакините, тъй като Файнъл Форът се провежда в Нокиа Арена в Тел Авив.

В другия полуфинал Макаби Хайфа и Апоел Йерусалим определиха победителя след продължение. В редовното време резултатът бе 84:84 точки, а в допълнителните 5 минути Хайфа стигна до успеха с 98:93. /БЛИЦ