Националният отбор на България за жени до 20 г. победи снощи връстничките си от Израел в контролна среща. Мачът е част от подготовката на тима за Европейското първенство в Полша, а българките спечелиха убедително с 82:54.

Нашият състав влезе колебливо в мача и след първата част губеше с 16:20. През втората част обаче българките изглеждаха далеч по-добре и след успех в нея поведоха с 40:32.

През второто полувреме момичетата, водени от Хосе Луис Ернандес, показаха силна игра в защита и увеличиха преднината си с 20 точки за крайна победа с цели 28 точки разлика.

Направилата силно републиканско първенство Сара Маринова бе най-резултатна със 17 точки. Стефка Николова завърши с 11, а Христина Иванова и Анита Димитрова вкараха по 10. Играещата в Самоков Стефка Митева пък завърши двубоя със 17 борби./БЛИЦ