Баскетболният Монтана получи официално покана за пълноправно членство в Адриатическата баскетболна лига. Това стана по време на среща с кмета на града Златко Живков.

Монтанският градоначалник прие председателя на Адриатическата лига и на сръбския гранд Партизан (Белград) Сръбобран Филипович, изпълнителния директор на лигата Урош Кранец и президента на тазгодишния шампион Атлетик (Целе) Кор Борут.

На срещата присъстваха изпълнителният директор на Монтана Петрана Петкова и треньорът на отбора Стефан Михайлов.

„Монтана остави отлични впечатления при първото си участие в Адриатическата лига. Предложението ни е да бъде част от нея през следващите три издания на турнира”, заяви Сръбобран Филипович пред chervenkarton.com.

През сезон 2016-17 г. Монтана участва с уайлд кард в турнира. Воденият от Стефан Михайлов тим спечели предварителната си група и игра на финалната четворка в Подгорица, където се класира на четвърто място, но пък си тръгна от столицата на Черна гора с Купата за феърплей. До 15 май от клуба трябва да потвърдят дали ще приемат поканата.