Полша направи една от най-големите изненади на световното първенство по баскетбол в Китай, след като се наложи със 79:74 над Русия. Така поляците продължават без загуба на шампионата и може да се класират за четвъртфиналите, ако по-късно днес Аржентина победи Венецуела.

Според предварителните очаквания Полша не трябваше да стигне по-напред от предварителния кръг, а се оказва, че тимът на Майк Тейлър няма загуба в четирите си мача до момента.

Адам Вацински се отличи с 18 точки, а Матеуш Понитка добави 14 точки, 9 борби и 3 асистенции. Михаил Кулагин блесна с 21 точки за Русия, която до момента има две победи и две загуби на Световното.

Сърбия също продължава без загуба, след като разби Пуерто Рико с 90:47. Неманя Биелица наниза 18 точки за успеха, а Бобан Марянович добави 16. Никола Йокич игра 17 минути и завърши с 14 точки и 10 борби. Давид Уертас завърши с 11 точки за Пуерто Рико.