Националките ни по баскетбол за девойки до 18 години отстъпиха с 48:65 (5:15, 8:27, 18:10, 17:13) срещу Португалия на четвъртфиналите на европейското първенство в София.

Португалките, безупречни до момента в турнира, решиха мача още в първите две части в "Универсиада".

Българките поведоха с 3:2 с тройка на Виктория Иванова в началото на първата четвъртина, но съперничките направиха серия от десет безответни точки и запазиха разликата до сирената. Втората част започна с нова серия от осем поредни точки за португалките, които поведоха със 17 пункта след близо 13 минути игра и съхраниха този аванс до края на мача.

За България най-резултатна бе Виктория Иванова с 14 точки и шест борби. Инес Бетенкур пък отбеляза 20 точки като резерва за португалките.

Така отборът ни ще участва в мачовете за разпределение на местата от пето до осмо в крайното класиране. Следващият мач на България ще бъде утре срещу загубилия четвъртфиналния сблъсък между Сърбия и Нидерландия.