Лукойл Академик изигра може би най-силния си мач в Еврокъп до момента и победи турския Пинар Кършияка със 74:64. Българският шампион вече има 3 победи и 5 загуби в групата и запазват макар и минимални шансове за продължаване напред.

Всичко за отборите в група "Е" ще се реши в последните два кръга, в които Лукойл Академик гостува на Игокеа в Босна и Херцеговина и приема румънския Асесофт Плоещ. При две побед и благоприятно развитие на останалите мачове има вероятност българският първенец да се промуши в следващата фаза.

Лукойл Академик днес изглеждаше по коренно различен начин отпреди няколко дни, когато загуби с 93:96 от Балкан Ботевград в Националната баскетболна лига. Аландо Тъкър бе най-резултатен за победителите с 18 точки, Божидар Аврамов и Димитрис Вергинис блеснаха през първото полувреме с хубави далечни стрелби. Аврамов завърши с 14 точки, гръцкият плеймейкър завърши с 13. С по 10 останаха Александър Янев и Юре Лалич. За гостите от Кършияка Боби Диксън бе над всички с 20 точки, с 15 остана Джон Диблър.

Гостите поведоха с 15:9, а Вергинис най-после се отпуши и с тройка доближи Лукойл Академик - 12:15. Гостите дръпнаха с 18:12, а с нова тройка домакините намалиха на 15:18. Последва нов кош за "студентите" за 17:18. В последната атака Божидар Аврамов мушна тройка за 20:18. След първата част домакините имаха добра успеваемост от зоната за три точки - три успешни от четири опита. С началото на втората част Божидар Аврамов отново отбеляза три точки за 23:18. Отново лидерът на тима вкара тройка за 26:21. Гостите обаче набързо намалиха за 26:25. Последва малко по-слаба игра на българския шампион, който предаде водачеството две минути преди края за 31:32. Юре Лалич обърна резултата за 33:32 след забивка. Полувремето дойде при една точка аванс за Лукойл Академик - 39:38. Най-резултатни за първите 20 минути за домакините с по 11 точки бяха Димитрис Вергинис и Божидар Аврамов.

Третата част започна с кош за Лукойл Академик за 41:38. Домакините поддържаха минимален аванс при 47:46, след това дръпнаха с 49:46. Киърън Ачара вкара две точки за 51:46. Домакините успяха да затворят частта при резултат 54:48. Последните десет минути отново започнаха с минимален аванс за "студентите" - 57:52. Гостите намалиха до 58:55. Лукойл Академик вдигна темпото и заздрави защитата, което веднага се отрази на резултата - 65:58. Александър Янев вкара уникална тройка за 68:58 четири минути преди края на двубоя. Аландо Тъкър вкара два фаула за 70:58, а гостите изпуснаха следващата си атака. Александър Янев увеличи на 72:58. Боби Диксън намали на 72:60 след два точно изпълнени наказателни удара. Аландо Тъкър вкара два фаула за 74:62. В крайна сметка Лукойл Академик спечели със 74:64.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ПИНАР КЪРШИЯКА 74:64 (20:18, 19:20, 15:10, 20:16)