Барселона победи полския Зиелона гора със 78:72 в мач от Евролигата по баскетбол. Нашият национал Александър Везенков
игра за каталунския тим, като записа 12:50 минути, в които отбеляза една тройка, имаше и две неуспешни стрелби от зоната за две точки. За Барса това беше първи успех
в турнира, след като на старта отстъпи изненадващо на турския Пинар Кършияка в Измир.

Страхотен мач за каталунците изигра центърът Самардо Самуелс, който завърши с 23 точки, към които добави и 6 борби. С по 10 точки останаха капитанът Хуан Карлос Наваро и Томаш Саторански. Наваро изигра пореден колеблив мач, какъвто бе и при гостуването му в Измир. Днес легендата на Барса бе на път да подари мача на поляците. При резултат 72:70 в полза на Зиелона гора Наваро имаше да изпълни два фаула, от които вкара само един. Добре че беше борбата в нападение на Лавал, който обърна резултата до 73:72. Именно Лавал допринесе доста за успеха на Барса не заради точковия си актив (7 точки), а заради 12-те борби, с които буквално съсипа противника. Освен пропуска от наказателната линия Наваро пропиля и част от най-важните стрелби в края на мача, като бе 3/6 от зоната за три точки и без успех от зоната за две точки.

За Зиелона гора по 15 точки записаха Деян Боровняк и Матеуш Понитка, с 14 остана Влад Молдовеану.