Лидерът Черноморец победи Левски с 90:79 (19:21, 30:25, 21:11, 20:22) като гост в мач от 22-я кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Двубоят бе последен от втория етап на първенството, след който станаха ясни и всички участници в топ 8 на турнира за Купата на България.

Бургазлии стигнаха до четвъртата си поредна и общо 19-а победа, а „сините“ претърпяха 16-а загуба.

Домакините от Левски изиграха по-добра първа четвърт, но в началото на втората Черноморец овладя мача и до края на срещата не изпусна водачеството. На почивката резултатът бе 49:46 в полза на гостите, а след 30 минути игра те вече водеха със 70:57.

Травис Макконико бе най-полезен за Черноморец с 20 точки, 7 борби и 4 асистенции, а с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции за успеха допринесе Шон Смит.

С дабъл-дабъл за Левски завърши Димитър Маринчешки, реализирайки 17 точки и 13 борби.