Чикаго се наложи със 100:89 над Бостън в едно от класическите дербита на Източната конференция, и нанесе трета поредна загуба на Селтикс.

В собствената си „Юнайтед Сентър“, „биковете“ изковаха успеха си малко по малко, и отказаха съперника тотално в средата на четвъртата част. Йоаким Ноа бе в центъра на победата, с втория трипъл-дабъл в кариерата си – 11 точки, 13 борби и 10 асистенции. Плеймейкърът Нейт Робинсън пък довърши Бостън в последния период със съкрушителна тройка, и приключи мача с 18 точки. По 21 за Чикаго реализираха Луъл Денг и Карлос Буузър.

За Бостън Ражон Рондо реализира 26 точки, плюс осем асистенции, а Пол Пиърс добави 16. Гостите обаче така и не намериха някакъв постоянен ритъм на игра, и след почивката не успяха да издържат на устрема на Чикаго.