Вицешампионът на България „Левски” победи трудно като домакин сръбския Рубин със 74:72 и записа четвърти пореден успех в Група “B” на Балканската лига по баскетбол. За „сините” мача пропусна Арън Харпър, който лекува контузия.

Първата част бе изключително оспорвана и приключи при резултат 16:16. След играчите на „Левски” заиграха по-силно и се оттеглиха на почивка при 47:33. В останалите две части гостите от Сърбия направиха всичко възможно по силите си да стопят голямата разлика, като в третата четвърт заличиха 8 точки след 11:19, а в последната още 4 пункта след 16:20, но това не им бе достатъчно за успех.

За воденият от Тити Папазов тим най-резултатен бе Маркъс Хол с 22 точки и 7 борби, а Хрисимир Димитров добави 16 точки, докато Златин Георгиев завърши с 15 пункта. От гостите Ацо Мандич вкара 24 точки и стана най-резултатният баскетболист в мача. Славен Чупкович се отчете с 19 точки и 9 борби, а Марко Радонич добави 11 точки.

След победата си „Левски” остана лидер в Група “B” с пълен актив от 8 точки.