Пред пълни трибуни в зала "Балкан" в Ботевград вицешампионът в НБЛ "Левски" победи с 85:72 местния тим. Срещата бе от 5-ия кръг, а след успеха "сините" са втори с 9 точки, а лидерът Лукойл Академик има 10. Балкан остана трети с 8 точки в актива си.

При гостуването в Ботевград избраниците на Константин Папазов водеха от началото до края и с изключение на няколко момента не оставиха съмнение в превъзходството си. Това бе четвърти успех за "сините" от началото на сезона. Баскетболистите на "Левски" имаха тотална доминазия в борбата под коша, като овладяха 47 топки срещу 19 за Балкан.

Арън Харпър бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Доналд Коул се отчете с 14, а Джейсън Кроу с 13. За домакините Джош Гонър завърши със 17 точки, Георги Давидов добави 14, а Димитър Филипов вкара 12.

В следващия кръг "Левски" ще приеме Рилски спортист, а срещата ще се играе в четвъртък (18 ноември). На Балкан предстои тежко гостуване на Лукойл Академик в петък (19 ноември). /БЛИЦ