"Левски" постигна втора поредна победа в женската Национална баскетболна лига. "Сините" надиграха драматично Монтана със 70:67 в зала "Универсиада".

Шарел Алън беше най-резултатна за "Левски" с 25 точки, Христина Иванова добави 14 точки за успеха, а Ралица Нанева и Виктория Стойчева добавиха съответно по 12 и 10 точки. За Монтана с „дабъл-дабъл” се разписа Милена Томова – 24 точки и 10 борби, а Олена Самбурска и Радостина Славова-Нанева вкараха по 15 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в началото съставът от Монтана използва по-добре шансовете си и поведе с 24:15, но през вторите десет минути столичанки поеха инциативата и стигнаха до равенството – 37:37. През третата четвърт баскетболистките на "Левски" бяха пълни господарки на терена и това им позволи да дръпнат с 8 точки, а в заключителните драматични 10 минути, въпреки опитите на Монтана за обрат, "сините" запазиха лидерството и се поздравиха с победата - 70:67.