Баскетболният "Левски" спечели категорична победа в поредния кръг на първенството при мъжете. Момчетата на Тити Папазов надиграха Спартак Плевен у дома със 116:86.

В първата четвърт “сините” поведоха с 14 точки, но до почивката Спартак се вдигна и намали аванса им само на 3 точки – 52:49.

Мачът бе решен в третата част, в която “Левски” натрупа сериозна преднина и четвърт преди края водеше с 87:64.

В последната част "Левски" не намали оборотите и продължи да трупа аванс и в крайна сметка спечели с 30 точки.

Арън Харпър бе най-резултатен за успеха с 33 точки, а сънародникът му Маркъс Хол добави 23. За плевенчани Тодор Тодоров направи дабъл дабъл с 25 точки и 10 борби.

В друг двубой от кръга шампионът Лукойл Академик разби Евроинс Черно море като гост със 107:55. „Студентите” нямаха никакви проблеми да стигнат до победата с цели 52 точки , след много добра успеваемост при стрелбата и извършиха малко грешки. Именно в тези показатели пък варненци бяха най-слаби и това доведе до разгромния резултат.

За победителите най-резултатен с 23 точки бе Андре Оуенс, който добави и 6 асистенции, а 16 точки добави Веселин Веселинов

За варненци Николай Колев завърши с 15 точки и 4 борби.