Баскетболистите на "Левски" постигнаха нова, но доста трудна и важна победа в Балканска лига. "Сините" бяха домакин на румънския Крайова и преодоляха лошо начало, за да спечелят в края с 84:73.

Избраниците на Тити Папазов започнаха лошо в първата част, а изоставаха и на почивката. Със силна игра в последната част обаче "сините" стигнаха до успеха и вече имат баланс от 6 победи и 3 загуби в турнира и остават сред първите четири тима, докато румънците вече са с баланс 4-6 и продължават битката за място в шестицата.

Следващата седмица "Левски" гостува на Кожув в нов мач от регионалната надпревара.

Най-резултатен за днешния успех беше Николай Върбанов с 26 точки. Лайънъл Чалмърс вкара 20 след силна последна част, а с 11 завърши Христо Захариев.