“Левски” записа първа победа в Балканската лига. Вицешампионът на България победи косовския КБ Пея с 86:78 като гост.
По-силна за нашия тим беше първата част, в която дори успяха да поведат 8 точки. Тя завърши с 4 точки преднина за “сините” - 23:19, а на почивката резултатът беше 42:33 за тях. Към края на третия период обаче домакините успяха да наваксат изоставането и дори да изравнят - 59:59. С тройка на Джордже Мичич нашите дръпнаха с 64:61 и оттам не изпуснаха аванса си до самия край - 86:78. Най-резултатен за “Левски” беше бившият национал Димитър Ангелов - с 20 точки. Николай Върбанов добави 19, а Джордже Мичич се отчете с 18. Бившата звезда от Евролигата Фред Хаус бе най-резултатен за КБ Пея със своите 17 точки. Преди това момчетата на треньора Тити Папазов имаха загуба като гост на Университатя (Крайова) със 71:73, и у дома от македонския Кожув със 71:84.