Баскетболистите на „Левски” записаха втора победа в Група "А" на Балканската лига, след като спечелиха при гостуването на черногорския Морнар с 89:84 (21:27, 23:17, 27:14, 18:26). За домакините това бе четвърто поредно поражение.

През първото полувреме домакините имаха инициативата. Те водеха дори с 10 точки - 34:24 в 12-та минута, но българските баскетболисти стигнаха до обрат – 39:36. Двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство - 44:44.

Възпитаниците на Константин Папазов решиха изхода на мача след силна трета част, която спечелиха с 27:14 точки. В нея българите на два пъти повеждаха с по 13 точки - 62:49 и 71:58. В последните 10 минути домакините успяха да намалят пасива си до 3 точки - при 75:78. След това българските вицешампиони излязоха напред в резултата с 10 точки - 87:77 и до края на двубоя нямаха проблеми.

За „Левски” най-резултатен бе Николай Върбанов с 25 точки, а освен това той записа и 8 борби. Чавдар Костов добави 19 точки, а Димитър Ангелов регистрира "дабъл-дабъл" - 11 точки и 10 борби. За Морнар с 22 точки приключи Милош Джуришич.

В следващия кръг „Левски” гостува на Куманово (Македония). Срещата ще бъде на 14 ноември.