Баскетболистите на „Левски” се класираха за четвърти пореден път във Финалната четворка на Балканската лига, след като сразиха като домакини Кавала с 88:73. Така „сините” си осигуриха място във финалния турнир на регионалната надпревара.

Стефан Георгиев реализира 20 точки и овладя 4 борби за успеха на „Левски”. Павел Иванов добави 12 точки, а Димитър Димитров и Златин Георгиев се отчетоха с по 10 точки всеки. Марко Маринович завърши с 5 точки и 11 асистенции.

Киърън Ачара вкара 19 точки за Кавала, а Сотирос Манопулос добави 18 точки.

Възпитаниците на Константин Папазов се откъснаха в резултата след серия от 10-0 в средата на първата четвърт, която приключи при 21:13 в тяхна полза. Разликата продължи да расте и през втората четвърт, като най-голямата преднина в полза на „Левски” бе 20 точки - 45:25 на почивката.

Кавала се възползва от отпускане в редиците на „Левски” в третата част, намалявайки изоставането си до 12 точки - 52:40. „Сините” обаче отговориха с 11 безответни точки за 63:52, а след три части водеха със 69:48. През последната част гостите успяха да заличат част от пасива си, но нямаха сили за нещо повече и в крайна сметка българският тим спечели с 88:73.

„Левски” вече има 6 победи и 2 загуби в Топ 6 на Балканската лига, докато Кавала е с 3 победи и 6 загуби. Българският клуб ще играе на Финалната четворка за четвърта поредна година. През 2010 година „сините” спечелиха турнира в София, а през 2011 в Кавадарци и през 2012 в Ган Нер останаха втори.