Българският баскетболен шампион Лукойл Академик загуби гостуването си на Работнички (Скопие) с 88:93 след продължения. Мачът се игра в зала "Градски Парк" в македонската столица, а местните медии и специалисти определиха успеха като изненадващ.

“Студентите” започнаха силно и се откъснаха напред в резултата с по-голяма разлика в 8-ата минута, когато дръпнаха с 20:15, а след една четвърт водеха с 22:16. Разликата стана двуцифрена след 14 минути игра - 26:16 в полза на българите, а на почивката шампионите ни водеха със шест точки, 43:37. Работнички се доближи до нашите на няколко пъти през третата четвърт, а след 30 минути разликата в резултата бе само една точка в полза на българите - 70:69.

Последната четвърт бе равностойна и силни изяви на бившият гард на Рилски Спортист Яне Петровски, както и на Марян Гюров позволиха на домакините да изравнят. Именно Гюров вкара за 78:78, колкото бе резултатът след 40 минути. Продължението започна със седем безответни точки за Работнички, които поведоха със 78:85 и не изпуснаха преднината си до самия край - 88:93.