Воденият от Тити Папазов тим на Левски Лукойл победи като гост Рилски спортист със 75:64 (15:10, 23:28, 8:21, 18:16) в дербито от първия кръг на новия сезон в НБЛ.

Първите две части бяха равностойни и почивката дойде при резултат 38:38. „Сините“ започнаха много силно третата четвърт и дръпнаха с 52:43, а в началото на последната четвърт направиха преднината си 18 точки след отлични изяви на Захариев и Тасич. След кош на Райън Райт гостите имаха аванс от 70:20, след което намалиха оборотите до края на срещата.

Данило Тасич изигра страхотен мач за победителите. Сръбският център записа „дабъл-дабъл“ от 24 точки и 12 борби в „Арена Самоков“, добавяйки и 4 асистенции. Чавдар Костов и Йордан Минчев добавиха по 11 точки, а Райън Райт остана с 9.

За Рилски най-резултатен бе Павлин Иванов с 16 точки. Тери Портър добави 11 от пейката, а Алекс Симеонов и Николас Карвачо останаха с по 8 в актива си.