Националките ни бяха разгромени с 40:77 точки, като разликата дори стигна 40 точки при 29:69 около 6,30 минути преди края на двубоя. Рускините се готвят за участие на Универсидата в Белград, а испанският селекционер на България Хосе Мария Бусета експериментира с различни състезателки, тъй като страната ни няма официални мачове до догодина. Гостенките дръпнаха още в самото начало и след 10 минути игра вече водеха със 17:6 точки, а на почивката резултатът бе 36:16 точки в тяхна полза. Ситуацията не се промени особено и след почивката, освен че рускините постепенно увеличаваха все повече аванса си. Националките записаха едва 25% успешна стрелба за две точки и вкараха 2 тройки от 19 опита. Жаклин Златанова бе най-полезна за България с 10 точки и 10 борби, а Нели Пашева добави 8. За Русия Яковлева бе най-резултатна със 17 точки, а Данилочките завърши с 15 точки. /БЛИЦ