Реал (Мадрид) надигра Барселона Регал със 76:72 в мач №1 от финалните плейофи в испанското първенство. "Белите" поведоха с 1:0 победи в серията, която се играе до три успеха от пет срещи. Серхио Родригес (12) и Серхио Люл (5) реализираха общо 17 от 26 точки за Реал в заключителната част, за да помогнат за успеха. Родригес вкара два наказателни удара, с които Реал поведе със 75:72 в последната минута, а Люл фиксира крайното 76:72 с още един успешен опит от наказателната линия. Серхио Родригес бе най-резултатен за Реал с 21 точки, Серхио Люл добави 19, а Руди Фернандес завърши с 14. Виктор Сада вкара 17 точки за Барселона, Хуан Карлос Наваро се отчете с 15, а Марселиньо Уертас остана с 10 точки. Втората среща от серията е във вторник, а домакин отново е Реал./БЛИЦ