Реал (Мадрид) стана първият участник на 1/4-финалите на Евролигата през този сезон. Испанският гранд си гарантира преодоляването на Топ 16 на турнира след лесната победа с 93:62 над АЛБА (Берлин) в мач от Група „Е“.

„Кралският клуб“ натрупа двуцифрен аванс през първата четвърт, но германският тим отговори с четири тройки във втората част и двата отбора се оттеглиха на почивката при 46:39 за испанците.

Домакините затегнаха защитата си през второто полувреме, а освен това контраатакуваха успешно. Джейси Керъл завърши с 13 точки за успеха. Серхио Юй добави 12.

Руди Фернандес блесна с 11 точки и 8 асистенции, а Густаво Айон и Андрес Ночиони вкараха по 10. Реджи Рединг завърши с 14 точки за АЛБА (Берлин), а Алекс Кинг добави 10.

Тимът от германската столица, който беше без ключови играчи като Джамел Маклийн, Клиф Хамъндс и Леон Радошевич, вече е с актив от 4 победи и 6 загуби на шестото място. Реал (Мадрид) е лидер в групата с 9 успеха и едно поражение.