Панатинайкос победи Реал (Мадрид) с 88:82 в мач от баскетболната Евролига. Успехът бе важен за домакините, които продължават да са в Топ 8 на класирането, даващ право на участие в плейофите след края на редовния сезон. Реал остана на второ място с баланс от 19 победи и 7 загуби, а ПАО е 5-ти с 15 успеха и 11 поражения.

Точно 16 800 души видяха победата на „зелените”. Силен мач изигра центърът Крис Синглетън, който отбеляза 21 точки и бе близо до дабъл-дабъл с 9 борби. По 14 точки добавиха Джеймс Фелдайн и Майк Джеймс. За Реал (Мадрид) най-много точки отбеляза Антъни Рандолф – 13. Густаво Айон добави 12 точки.

На полувремето домакините водеха само с две точки – 43:41. Третата част гостите от Испания наваксаха крехкото си изоставане и таблото показваше 58:58. Последната четвърт бе много резултатна и гърците спечелиха с 30:24 за крайното 88:82.

Двубоят отново противопостави добре познатите треньори Шави Паскуал (Панатинайкос) и Пабло Ласо (Реал Мадрид). Двамата водеха дълго съперничество по испанските терени, когато Паскуал бе начело на Барселона.